Wygrana na terenie lidera

Hit II ligi nie zawiódł! Pięć emocjonujących setów, gra punkt za punkt, ale co najważniejsze – zwycięstwo Energi Net Ostrołęka!

W Białymstoku zaczęło się znakomicie: kibice głośno dopingowali nasz zespół, a to przyniosło efekty w postaci dwóch wygranych setów. W pierwszym było 29:27 po zaciętej walce, ale już druga odsłona przebiegła pod nasze dyktando – 25:17. Gospodarze obudzili się w secie trzecim, pokazując, że liderem nie są przez przypadek. Dzięki swojej dobrej grze i determinacji doprowadzili do tie-breaka. W nim sytuacja również nie była jasna, choć przez większość seta prowadziliśmy. W końcówce gospodarze mieli piłkę w górze na wyrównanie po 14, ale… zobaczcie sami:

Ostatecznie wygrywamy w Białymstoku 3:2 i wracamy na pozycję wicelidera II ligi!

Po meczu trener Mateusz Mielnik mówił:

Są to dla nas bardzo ważne dwa punkty. Pokazaliśmy, że mamy mocny zespół, a przede wszystkim to, że mamy zespół i że walczymy dla Ostrołęki, dla naszych kibiców. Sam mecz miał różne fazy, pierwsze dwa sety zagraliśmy bardzo dobrą siatkówkę, w trzecim secie pojawiło się trochę błędów indywidualnych i do swojej gry wróciliśmy dopiero tie-breaku. Wtedy podnieśliśmy się, ale końcówka seta znów była gorąca, tak naprawdę to jedna piłka mogła zadecydować o wyniku tego meczu. Bardzo się cieszę z tego, że mam takich trzynastu ludzi do grania.  Chciałem podziękować osobom, które zawsze nam pomagają. Michałowi Zalewskiemu, Łukaszowi Kadłubowskiemu, oni bardzo często są z drużyną i jeżeli tylko obowiązki im pozwalają to biorą udział w treningach. Szacunek należy się także kibicom, którzy poświęcili swój czas i przyjechali dziś nas dopingować.