Rewanż w dobrym stylu

Środa była szczęśliwa dla ostrołęckich siatkarzy, bowiem w meczu 16. kolejki udało się im zrewanżować AZS UWM Olsztyn za porażkę w Olsztynie. W hali im. Gołasia obejrzeliśmy jednostronne widowisko zakończone naszą wygraną 3:0.

Obie drużyny w niczym nie przypominały zespołów, jakie obejrzeliśmy w pierwszym spotkaniu. W olsztyńskim Kortowie gospodarze byli dużo lepiej dysponowani, natomiast w rewanżu ostrołęczanie zagrali tak, by nie pozwolić im rozwinąć skrzydeł. W pierwszym secie obejrzeć mogliśmy wygraną 25:19, a była to najtrudniejsza z trzech odsłon. W kolejnych partiach przewaga Energi Net była jeszcze większa. Skończyło się dość szybkim 3:0, przy czym trener Mateusz Mielnik miał okazję skorzystać z wszystkich zawodników. Otrzymaną szansę wykorzystał m.in. Łukasz Stojke, który w drugim secie skończył kilka ważnych piłek.

Wygrana sprawia, że do lidera z Białegostoku tracimy już tylko 5 punktów. Jeszcze niedawno było ich 9, więc postęp jest widoczny.

Mateusz Mielnik o meczu:

Porównując te dwa mecze z Olsztynem, to były dwa oblicza naszego zespołu. Na szczęście tam było to słabsze i był to początek sezonu, w ostatnich meczach widzimy to lepsze oblicze. Nie jest to przypadek, wtedy mieliśmy naprawdę spore problemy, dlatego ta gra była nierówna. Teraz półtorej miesiąca wykonujemy dobrą pracę na treningu, wszyscy są zdrowi, wszyscy trenują i widać to po jakości grania. Kluczem jest ustabilizować formę. Dla nas ten miesiąc przerwy był pozytywny, bo można było odetchnąć, ale było to bardzo długo. Wytrzymaliśmy cierpliwie na treningu i w Białymstoku widać było, że wstrzeliliśmy się idealnie z dyspozycją. Sportowa forma była dobra, mentalna również, bo był głód siatkówki. Teraz tylko potwierdzamy tę stabilizację, a to że oblicza rywali są różne to specyfika tej ligi. Wolę częściej grać takie mecze jak z Białymstokiem niż takich jak dziś, bo często zespoły do nas przyjeżdżają i same nie wiedzą w jakiej są dyspozycji, różne są tego przyczyny. My przygotowujemy się po to, żeby trzymać odpowiedni poziom gry, dlatego nie oglądamy się na rywali, tylko sami chcemy być dobrze przygotowani do każdego następnego spotkania. Będziemy robić wszystko żeby dogonić BAS, ale Białystok to dobry zespół i nie sądzę żeby często gubił punkty. W tym momencie najważniejsze jest żeby kontrolować sytuację, nie spaść z drugiego miejsca. Mamy doświadczenia z zeszłego roku i etapami przygotujemy się do play-off.

W meczu z AZS UWM zagraliśmy w składzie: Tomczak, Zalewski, Macyra, Obuchowicz, Guzewicz, Szwaradzki, Nurczyński (libero) oraz Kowalczyk (libero), Zdrojewski, Graczyk, Wojtkowski, Stojke, Piasta.

Wyniki

Drużyna123T
Net Ostrołęka2525253
AZS UWM Olsztyn1916120